اخبار گاز و کاربرد گازها

استنشاق گاز هلیوم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گاز هلیوم

تنفس گاز هلیوم موجود در بادکنک:

گزارشات اندکی مبنی بر از دست رفتن سریع هوشیاری پس از تنفس گاز هلیوم به دلیل عدم وجود اکسیژن کافی وجود دارد.

هنگامی که فرایند تنفس صورت می‌گیرد جریان خون اکسیژن را دریافت کرده و دی اکسید کربن را دفع میکند این فرایند به آرامی صورت می‌گیرد.

زمانی که ریه ها مملوء از گاز هلیوم می‌شوند فرآیند معمولی تنفس دچار اختلال می‌گردد. گاز هلیوم جایگزین گاز اصلی در تنفس می‌شود در حقیقت گاز هلیوم مانع از رسیدن گاز اکسیژن به بافت ها می‌شود در این حال شما ممکن است هوشیاری خود را از دست داده یا حتی از حال بروید.

از آنجایی که پرسازی بالن و بادکنک امروزه طرفداران زیادی یافته است و حتی در سوپرمارکت ها و سایر فروشگاه های ارائه دهنده محصولات مهمانی وجود دارند کارمندان مغازه با سیستم پرسازی سروکار دارند گاهی این سیستم به مشتریان نیز اجاره داده می‌شود. همین عدم اطلاعات کافی در مورد خطرات گاز هلیوم باعث مرگ و میر می‌گردد.

سیستم های تجاری گاز هلیوم معمولا دارای سیلندر گاز هلیوم، سوپاپ قطع، تنظیم کننده جریان فشار، آداپتور است.

این سیستم تجاری برای پرکردن بادکنک ساخته شده است فشار گاز هلیوم حدودا برابر با 5 فوت مکعب در هر دقیقه است.

تنفس گاز هلیوم از سیستم تجاری خطراتی به مراتب بیشتر از تنفس از بادکنک را به همراه دارد. این عمل علاوه بر خطرات تنفس از بادکنک ممکن است خطر آسیب به مغز هم داشته باشد.

چگونه امکان دارد فردی سالم با تنفس این گاز به ظاهر بی خطر کشته شود؟

بررسی های پس از مرگ شخص با تحلیل های مهندسی نشان میدهد که چه اتفاقی افتاده است.

این واکنش شیمیایی نیست که با استنشاق گاز هلیوم باعث مرگ می‌شود بلکه فشار ایجاد شده توسط گاز هلیوم درون ریه ها به سرعت باعث مرگ شخص می‌گردد.

کابد شناسی جسد کشته شده بوسیله گاز هلیوم نشان داد که کیسه های هوایی درون ریه پاره شده اند و سپس مرگ اتفاق می افتد در این نوع مرگ حتی احیای ریوی و قلبی بی فایده است.

گاز هلیوم


افتخارات شرکت

ایزو17025

شرکت سپهر گاز کاویان

دارنده گواهینامه IS017025 از مرکز تائید صلاحیت ایران

گواهینامه آزمایشگاه آزمون و آزمایشگاه کالیبراسیون از اداره استاندارددارنده گواهینامه آزمایشگاه آزمون و گواهینامه آزمایشگاه کالیبراسیون از اداره استاندارد

مشخصات فنی گازها

خبرنامه ایمیلی

طراحی و پشتیبانی در فناوری اطلاعات جوان رایان