اخبار گاز و کاربرد گازها

گاز متان

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مزایا و مضرات گاز متان:

گاز متان سرگروه آلکانها با نماد شیمیایی CH4 می‌باشد. اتم های تشکیل دهنده گاز متان، کربن و هیدروژن است. گاز متان سهم بسیار زیادی از گازهای زمین را تشکیل می‌دهد. گاز متان همانگونه که یکی از گازهای ارزشمند در طبیعت برای تولید انرژی است می‌تواند اثرات مخربی روی اکوسیستم و زمین داشته باشد. همانطور که می‌دانید گاز متان یکی از گازهای گلخانه ای می‌باشد. تالاب ها و اقیانوس ها حدودا 40% از سهم گازی متان را تشکیل می‌دهند. به همین خاطر گاهی به گاز متان گاز باتلاق نیز اتلاق می‌شود 60% باقیمانده سهم گاز متان از طریق سوختن مواد و پرورش دامها تامین می‌شود.

بعضی از گیاهان و حیوانات از طریق انجام برخی از فرآیندهای هوازی گاز متان تولید می‌کنند. متان در قالب گاز طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاز متان به عنوان گاز گلخانه ای که سهم بسیار زیادی در گرم شدن زمین دارد.

گاز متان کاربردهای زیادی در صنایع دارد.

گاز متان چگونه تولید می‌شود؟

گاز متان از باقیمانده نباتات و حیوانات یا زغال سنگ حاصل می‌شود. این گاز محصول پایانی تجزیه غیر هوازی گیاهان است. گاز متان در معادن زغال سنگ بعنوان گازی قابل احتراق و منفجرشونده کاربرد دارد. با استفاده از تقطیر جز به جز گاز طبیعی می‌توان گاز متان خالص تهیه کرد. گفتنی است که از گاز طبیعی علاوه بر تولید گاز متان میتوان بعنوان سوخت استفاده کرد.

 متان


افتخارات شرکت

ایزو17025

شرکت سپهر گاز کاویان

دارنده گواهینامه IS017025 از مرکز تائید صلاحیت ایران

گواهینامه آزمایشگاه آزمون و آزمایشگاه کالیبراسیون از اداره استاندارددارنده گواهینامه آزمایشگاه آزمون و گواهینامه آزمایشگاه کالیبراسیون از اداره استاندارد

مشخصات فنی گازها

خبرنامه ایمیلی

طراحی و پشتیبانی در فناوری اطلاعات جوان رایان