رگولاتور گاز


رگولاتور چیست

رگولاتور دستگاهی است که با تغییر میزان جریان گاز (فلوی عبوری) میزان فشار آن را در حد تعیین شده کنترل می‌نماید. یا به عبارت دیگر دستگاهی که در صورت تغییر جریان ناگهانی گاز، می‌تواند فشار آن را در حد معینی کنترل کند و آن را به حد تعدیل برساند. کاربرد رگلاتور و بک پرشر رگلاتورها با توجه به محدوده فشار عملکرد آنها در صنعت بسیار متنوع است.

انواع متریال رگولاتور

1-برنجی
2-روکش کروم
3-استنلس استیل
رگلاتورهای برنجی و روکش کروم برای گازهای فاقد خورندگی می باشد. میزان خطا در اندازه گیری و تنظیم گاز در رگلاتورهای برنجی بسیار بیشتر از رگلاتورهای استیل است. رگلاتور استنلس استیل در به حداقل رساندن جذب گازهای واکنش پذیر، کاهش پرت گاز جهت پاکسازی و سازگاری کامل با مخلوط های گازی حاوی ترکیبات سولفور کاربرد دارد.

عوامل موثر در نحوه کار رگولاتور

گاز مورد استفاده
فشار خروجی مورد نیاز
فشار ورودی از سیلندر یا خط

کارایی رگولاتورها

1-تک مرحله ای
2-دو مرحله ای
رگلاتورهای تک مرحله ای: رگلاتورهای تک مرحله ای فشار گاز را در یک مرحله کاهش می دهند.
رگلاتورهای دو مرحله ای: رگلاتورهای دو مرحله ای فشار گاز را در دو مرحله کاهش می دهند.
انتخاب رگلاتور با خروجی مناسب یکی از مهمترین موارد در خرید یک رگلاتور می باشد. خروجی رگلاتور بسته به فشار خروجی که قصد تنظیم بر روی آن را دارید باید انتخاب گردد. دقت درجه بندی گیج رگلاتورها رابطه مستقیمی با خروجی آنها دارا می باشد.
هنگامی که شما در حال استفاده از یک وسیله گرمازا هستید ، در حال استفاده از یک تنظیم کننده گاز نیز خواهید بود. تنظیم کننده گاز طبیعی از پنج مؤلفه تشکیل شده است: پیچ ، فنر ، میله ، دیافراگم و دریچه.
ویژگی اصلی رگولاتور مورد استفاده در وسایل گرمازا خانگی ، ایمنی آن است ، چراکه رگولاتور میتواند ، جریان گاز طبیعی را محدود کند تا سوخت اضافی وارد منازل نشود.یک رگولاتور از سه عنصر مکانیسم بارگذاری ، عنصر حسگر و ابداع کنترل تشکیل شده که همه آنها برای کنترل میزان فشار گاز کار می کنند.
برای تهیه رگلاتور مورد نظر خود با کارشناسان سپهرگاز کاویان تماس بگیرید.
02146837950
02146835980
واتساپ: 09128699025

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *