آزمایشگاه کالیبراسیون گازسنج

سپهر گاز کاویان تولید کننده و تامین کننده گازهای خالص وترکیبی دارای گواهینامه ISO17025   در دو زمینه آزمون و کالیبراسیون و آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد ایران می باشد.جهت خرید گازهای خالص و ترکیبی  و یا انجام کالیبراسیون دستگاه های گازسنج تماس بگیرید.02146835980 – 09128699025

آزمایشگاه کالیبراسیون

آزمایشگاه کالیبراسیون چیست؟

آزمایشگاه کالیبراسیون یک مرکز تخصصی است که در آن کالیبراسیون برای اطمینان از دقت و قابلیت اطمینان ابزار و دستگاه های اندازه گیری انجام می شود.

در آزمایشگاه کالیبراسیون، میزان انحراف نتیجه یک دستگاه اندازه گیری از استاندارد مرجع بررسی و مستندسازی می شود.

این آزمایشگاه‌ها از ابزارها یا اشیاء مرجع قابل ردیابی برای مقایسه و کالیبره کردن ابزار اندازه‌گیری استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که اندازه‌گیری‌های صحیح و دقیق را ارائه می‌دهند.

آزمایشگاه‌های کالیبراسیون نقش مهمی در تأیید صحت نتایج اندازه‌گیری، حفظ استانداردهای کیفیت و اطمینان از انطباق با استانداردهای بین‌المللی مانند ISO/IEC 17025 ایفا می‌کنند. کالیبراسیون منظم برای اطمینان از اینکه ابزار اندازه‌گیری مقادیر صحیح را ارائه می‌کند و دقت آنها را حفظ می‌کند، ضروری است. زمان.

انواع گازسنج ها

شرکت سپهر گاز کاویان آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد دارنده گواهینامه ایزو17025 از مرکز ملی تائید صلاحیت ملی ایران در زمینه کالیبراسیون انواع گاز سنج ها به شرح زیر میباشد:

1-انواع گاز سنج های پرتابل(قابل حمل) از برندهای مختلف

2-انواع گاز سنج های ثابت (کالیبراسیون در سایت مشتری)

3-صحت عملکرد آنالایزر گاز کروماتوگرافی (دما، فلو، دتکتور)

گاز ترکیبی استاندارد

همانطور که می‌دانید گازهای خالص کابرد‌های متنوعی دارند، علاوه بر این‌ها برخی از این گازهای خالص می‌توانند مخلوط گازی یا گاز ترکیبی تشکیل دهند. این گاز های ترکیبی ممکن است برای رسیدن میوه‌ها در کشاورزی و لیزرها و یونیزاسیون نیز استفاده شوند.