گاز استیلن Acetylen Gas

فروش گاز استیلن | فروش گاز استیلن آزمایشگاهی | استیلن خلوص بالا | فروش گاز Acetylen Gas | C2H2 | گاز استیلن مولکولی | گاز استیلن خالص | گاز استیلن وارداتی | فروش گاز C2H2 Gas | Acetylen

شرکت سپهرگازکاویان آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد در زمینه تولید کننده و وارد کننده گازهای آزمایشگاهی در جهت صنایع مختلف و تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاه‌های کوانتومتری و مخلوط گازی (گازهای کالیبراسیون) با کیفیت بالا و تمامی تجهیزات وابسته به صنایع مختلف فعال می باشد.

فعالیت شرکت در زمینه استیلن بصورت زیر میباشد :
• سیلندر گاز استیلن آزمایشگاهی با خلوص 99.5 و 99.8 گرید 2.5 و 2.8
• سیلندر گاز استیلن برای کاربرد آزمایشگاهی،جوشکاری و برشکاری،دستگاه جذب اتمی
• شارژ کپسول استیلن خالص با فشار ۱۸ بار
• حجم سیلندر و کپسول های موجود برای شارژ گاز استیلن عبارتست از:۷ پندی،۱۲ پندی،۴۰ لیتری
• شیر سیلندر گاز استیلن DIN1 , BS4

تاریخچه گاز استیلن

استیلن گاز بی رنگ و قابل اشتعال است که بویی شبیه به سیر دارد . این عنصر از ترکیب دو اتم هیدروژن و دو اتم کربن تشکیل شده و عضو گروهی از هیدروکربن ها به نام آلکین ها می باشد.گاز استیلن از اجزای تشکیل دهنده بسیاری از مواد شیمیایی و پلاستیک است و نیز به عنوان سوخت برای جوشکاری و دستگاه برش فلزی استفاده می شود. گاز استیلن اگرچه اوایل صده ۱۸۰۰ توسط ادموند دیوی کشف شد اما تا اواخر صده ۱۸۰۰ به طور گسترده از آن استفاده نمی شد. درحالی که برای یافتن فرآیند اقتصادی تر و ارزان تری برای تولید آلومینیم تلاش می شد ، مردی به نام توماس ویلسون به طور اتفاقی یک روش ارزان اما موثر از تولید کاربید کلسیم با حرارت دادن زغال سنگ و آهک در کوره کشف کرد ، پس از آن ویلسون فهمید که با ترکیب کاربید کلسیم با آب ، گاز استیلن تولید می شوداین کشف منجر به استفاده به طور گسترده ای از این گاز به عنوان سوخت روشنایی با توجه به نور روشن و شفافی که در هنگام احتراق تولید می کند مورد استفاده قرار گرفت تعداد زیادی از چراغ های خیابانی ، چراغ های داخلی ، چراغ های جلو خودرو ، فانوس ، چراغ های معدنی و سایر روشنایی های عمومی در طول قرن ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ از استیلن تامین می شدند امروزه دو روش اصلی برای تولید گاز استیلن وجود دارد ، علاوه بر ترکیب کاربید کلسیم با آب ، استیلن می تواند در طی یک فرآیند شناخته شده به عنوان ترک خوردگی حرارتی تولید شود. استیلن بسیار فرار است و به محض تماس با اکسیژن مشتعل می‌شود. تولید گاز استیلن از اختلاط آب با کاربید کلسیم تولید می شود. فرمول شیمیایی گاز استیلن C2H2 است.سپهر گاز کاویان واردکننده گاز استیلن آزمایشگاهی، گاز استیلن خالص برای دستگاههای جذب اتمی ، فروش گاز استیلن آزمایشگاهی ، فروش استیلن اسپکترومتری اتمی ، فروش گاز استیلن خالص ، فروش گاز استیلن اتمیک میباشد.

خواص شیمیایی و فیزیکی گاز استیلن

گاز استیلن (C2H2) – یک گاز بی رنگ مایل به زرد قابل اشتعال با بوی شبیه سیر است و باعث خفگی می شود . استیلن دارای بالاترین درجه حرارت اشتعال در بین هیدروکربنهاست و آن به دلیل ساختار سه وجهی آن است ( HC = CH) . استیلن با احتراق با اکسیژن به درجه حرارت 5580 ° F (3087 ° C) می رسد و 1470 Btu انرژی در هر فوت مکعب آزاد می کند . درجه حرارت شعله بالای آن اجازه می دهد تا آن را به در برش، جوشکاری، لحیم کاری و… انواع فلزات استفاده کنند .

نحوه تولید گاز استیلن

استیلن از اختلاط آب با کاربید کلسیم تولید می شود. واکنش حاصل بسیار گرمازا است و باید با اضافه کردن آب اضافی سرد همراه باشد . استیلن effervesces و هیدروکسید کلسیم (آهک هیدراته) محصولات جانبی این فرآیند است .

ظاهر فیزیکی : گاز و مایع – CAS number : 74862
بسیار قابل اشتعال , بی رنگ , عطر و بوی سیر شیرین , غیر سمی

 
نام گاز استیلن
فرمول شیمیایی

C2H2

وزن ملکولی

26.0 gr / mole

وزن مخصوص

14.705

چگالی گاز

1.097 Kg/m3

غلطت بخار 0.91
نقطه جوش

-81°C

دمای بحرانی

35.6°C

فشار بحرانی

61.9 bar


کاربرد اصلی گاز استیلن

از گاز استیلن برای تولید پلاستیک ,نایلون و پلی استر , عملیات حرارتی شیشه استفاده می شود.مهمترین استفاده استیلن در جوشکاری و برشکاری می باشد.استیلن به همراه گاز نیتروز اکساید در دستگاه جذب اتمیک کاربرد دارد.گاز استیلن به دلیل احتراق عالی یک گاز همه کاره میباشد.
تقریبا ۸۰ درصد استیلن تولید شده در آمریکا برای سنتز ترکیبات شیمیایی و ۲۰ درصد برای تولید اکسی استیلن در جوشکاری و برش فلزات استفاده می‌شود. استیلن در اثر احتراق با اکسیژن ، شعله‌ای تولید می‌کند که بیشتر از درجه سانتی‌گراد حرارت دارد. استیلن به صورت تجارتی در کپسولهای زرد همراه استون عرضه می‌شود. استیلن در تولید لامپهای استیلن یا کاربید استفاده می‌شود که قبلا در معادن مورد استفاده قرار می‌گرفت. برای کربنیزه کردن فولاد هم از استیلن استفاده می‌شود.

نکات ایمنی استیلن(MSDS)

هنگام استفاده از کپسول باید از تجهیزات تقلیل فشار استفاده شود . بعد از هر بار استفاده از گاز استیلن شیر حتما بسته شود . مخازن نگهداری استیلن خلوص بالا باید در مکانی خنک و همچنین دارای تهویه مناسب و بدور از هرگونه مواد قلیایی و اسید قرار گیرد. سیلندر ها حتما باید دارای کلاهک باشد و در محل خود ثابت گردد. در ترکیبات گاز استیلن ممکن است مقداری مونو اکسید کربن و دی اکسید کربن موجود باشد. در برابر مواد اکسید کننده به شدت نگهداری شود. برای کاهش خطر و نوسانات آن ، معمولا در استون حل شده و در مخازن مخصوص طراحی شده با مواد متخلخل ذخیره می شود در موارد آتش سوزی با گاز استیلن می توان از آب ، کف و مواد شیمیایی خشک استفاده کرد . استیلن بسیار ناپایدار است به طوری که حتی یک نشت کوچک می تواند عواقب جدی در بر داشته باشد ، به همین دلیل باید با دقت زیاد به کار گرفته و به درستی ذخیره شود.

الزامات حمل و انبارش استیلن

احتیاط های جابجائی :در هنگام حمل ، درپوش روی سیلندر می بایست بصورت کامل بسته شود. جهت حمل از چرخ دستی استفاده گردد و سیلندر با زنجیر روی چرخ مهار گردد.
افرادی که با استیلن کار می کنند می بایست طرز کار و حمل آن را بصورت کامل آموزش دیده باشند.
محل نگهداری گاز استیلن نیاز است مطابق طراحی مهندسین آگاه به خطرات گاز مربوطه طراحی و ساخته شود.

شرایط انبارداری :در پوش سیلندر در هنگام انبارداری نیاز است بسته بماند.
محیط نگهداری استیلن نباید گرم باشد. .
تهویه محیط نگهداری می بایست مناسب باشد.
سیلندرها در محل نگهداری می بایست بصورت ایمن مهار گردند .
محل نگهداری کلیه سیلندرهای تحت فشار می بایست به دور از آتش باشد.
محل نگهداری کلیه سیلندرهای تحت فشار جهت جلوگیری از پوسیدگی آلیاژ سیلندرها می بایست خشک باشد.
کلیه سیلندرهای تحت فشاردر محل نگهداری می بایست در مقابل خطرات آسیب فیزیکی به بدنه شیر و سیلندر حفاظت گردند.

بسته بندی مناسب :شیر سیلندر حتما فاقد نشتی از گلوئی و سایر قسمت ها باشد . (این مورد به صورت دوره ای با آب صابون کنترل گردد).
سیلندرهای نگهداری کلیه گازهای تحت فشار که از جنس فولادی بدون درز می باشند بصورت دوره ای مطابق استاندارد ملی ایران با شماره 4238 نیاز است مورد آزمون قرار گیرند.

استیلن

استیلن یک آلکین است که در بسیاری از صنابع مانند پلاستیک سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گاز استیلن

گاز استیلن از دو اتم کربن و دو اتم هیدروژن تشکیل شده است و رنگ و بویی ندارد.

خرید استیلن

برای خرید استیلن خلوص بالا و با کیفیت میتوانید با کارشناسان سپهرگازکاویان از طریق شماره های زیر در تماس باشید.

09128699025

09128699026

021-46837072

تهیه استیلن

سپهرگازکاویان دارنده گواهینامه ISO17025 و همچنین آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد در خدمت شما مشتریان گرامی می‌باشد. شما می‌توانید برای تهیه استیلن با کیفیت خلوص بالا با سپهرگازکاویان تماس بگیرید.

تامین استیلن آزمایشگاهی

شرکت سپهرگازکاویان تامین کننده گاز استیلن در گرید های گوناگون است. می‌توانید برای تامین گاز استیلن کارشناسان فروش تماس برقرار نمائید.

قیمت استیلن:

برای استعلام قیمت گاز استیلن و دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان سپهرگازکاویان در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *