گاز هیدروژن برمید HBr Gas

فروش گاز هیدروژن برمید | HBr Gas

شرکت سپهرگازکاویان ازمایشگاه مرجع اداره استاندارد درزمینه تولید کننده و وارد کننده گازهیدروژن برمید درجهت صنایع مختلف وتجهیزات آزمایشگاهی و مخلوط گازی (گازهای کالیبراسیون) با کیفیت بالا و تمامی تجهیزات وابسته به صنایع مختلف فعال می باشد.برای تهیه گاز هیدروژن برمید با کارشناسان سپهر گاز کاویان تماس بگیرید.

02146837950
02146835980

هیدروژن برمید مولکول دواتمی با فرمول قابليت است. ترکیب بی رنگ است. هیدروبرومیک اسید قابليت در آب محلول است. هر دو بدون آب و آب راه حل های قابليت معرف رایج در تهیه ترکیبات برمید هستند.

قابليت است بسیار محلول در آب، راه حل هیدروبرومیک اسید که در 68.85 درصد اشباع تشکیل قابليت وزن در دمای اتاق. راه حل های آبی که 47.6 درصد قابليت وزن شکل ثابت جوش مخلوط azeotrope است که جوش در 124.3 درجه سانتی گراد. جوش کمتر متمرکز راه حل های انتشار H2O تا ثابت ترکیب مخلوط جوش رسیده است.
هیدروژن برمید و اسید هیدروبرومیک معرف مهم در تولید ترکیبات غیر آلی و آلی برم هستند.  علاوه بر رادیکال های آزاد از قابليت به alkenes ترمینال آلکیل bromides را می دهد.

RCH=CH2 + HBr → RCH2–CH2Br

alkylating این عوامل پیش سازهای به مشتقات آمین های چرب است. علاوه بر این رادیکال های آزاد مشابه به آلیل کلرید و استایرن می دهد 1-برومو-3-chloropropane و فنیل اتیل برمید، ترتيب.

هیدروژن برمید با كلرومتان به bromochloromethane و dibromomethane، ترتیب واکنش نشان می دهد:

HBr + CH2Cl2 → HCl + CH2BrCl
HBr + CH2BrCl → HCl + CH2Br2
CH2=CHCH2OH + HBr → CH2=CHCH2Br + H2O

اگر چه هنوز به طور گسترده ای صنعتی، می افزاید: قابليت به alkenes به bromoalkanes استفاده می شود، ترکیبات خانواده مهم organobromine. به طور مشابه، قابليت به haloalkene به geminal dihaloalkane اضافه می کند. (این نوع علاوه بر قانون مارکونیکوف زیر)

RC(Br)=CH2 + HBr → RC(Br2)–CH3

هیدروژن برمید (HBr) یک ماده شیمیایی است که از دو عنصر هیدروژن و برم تشکیل شده است. این یک گاز بی‌رنگ با بوی تند است که در دمای اتاق مایع می‌شود. هیدروژن برمید یک اسید قوی است و با بسیاری از مواد دیگر واکنش می‌دهد. این ماده به طور گسترده در صنعت استفاده می‌شود، به ویژه در تولید مواد شیمیایی دیگر، مانند برمید استیلن و برمید هیدروژن. هیدروژن برمید همچنین به عنوان یک عامل اکسید کننده و یک ماده ضد عفونی کننده استفاده می‌شود.

هیدروژن برمید یک ماده شیمیایی خطرناک است و باید با احتیاط استفاده شود. این ماده می‌تواند باعث سوزش چشم، پوست و دستگاه تنفسی شود. هیدروژن برمید همچنین می‌تواند سمی باشد و در صورت استنشاق در مقادیر زیاد می‌تواند باعث مرگ شود.

کاربرد

هیدروژن برمید (HBr) یک اسید قوی است که در بسیاری از صنایع استفاده می شود. برخی از کاربردهای رایج هیدروژن برمید عبارتند از:

تولید ترکیبات آلی برم دار، مانند داروها، علف کش ها و پلاستیک ها

فرآوری مواد معدنی، مانند تصفیه مس و نقره

استفاده در جوشکاری و برش فلزات

استفاده در ساخت شیشه و سرامیک

استفاده در آزمایشگاه ها برای تجزیه و تحلیل مواد مختلف

هیدروژن برمید یک ماده شیمیایی خطرناک است و باید با احتیاط استفاده شود. استنشاق هیدروژن برمید می تواند باعث تحریک دستگاه تنفسی شود و تماس مستقیم با پوست یا چشم می تواند باعث سوختگی شود. هیدروژن برمید همچنین می تواند با فلزات واکنش دهد و گازهای قابل اشتعال تولید کند. هنگام استفاده از هیدروژن برمید، مهم است که از تجهیزات محافظتی مناسب استفاده کنید و دستورالعمل های ایمنی را دنبال کنید.

ایمنی

در اینجا چند نکته ایمنی برای کار با هیدروژن برمید آورده شده است:

همیشه در یک منطقه تهویه‌شده کار کنید.

از عینک ایمنی، دستکش و لباس محافظ استفاده کنید.

از استنشاق بخارات هیدروژن برمید اجتناب کنید.

اگر در معرض هیدروژن برمید قرار گرفتید، فوراً منطقه را ترک کنید و با آب فراوان بشویید.

اگر علائمی مانند سوزش، سرفه یا تنگی نفس داشتید، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

هیدروژن برمید یک ماده شیمیایی خطرناک است و باید با احتیاط استفاده شود. با پیروی از این نکات ایمنی می توانید از خود در برابر خطرات هیدروژن برمید محافظت کنید.

مشخصات فنی گاز هیدروژن برمید

بو Acrid
چگالی 3.307 g/dm3
دمای ذوب 86.9- درجه سلسیوس
دمای جوش 66.8- درجه سلسیوس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *