آرگون مایع Ar Liquid | خرید آرگون مایع


فروش آرگون مایع

فروش آرگون مایع | آرگون مایع و گاز(LAr) | فروش آرگون مایع صنعتی | آرگون مایع داخلی | فروش Liquid Argon |Liquid Argon | فروش liquid Ar

آرگون مایع در گریدهای صنعتی موجود و آماده تحویل میباشد.

آرگون مایع به مقدار فراوان در پلنت های جداسازی هوا یافت و از تقطیر هوا به اکسیژن، نیتروژن و آرگون تولید می شود. آرگون در هر دو حالت گازی و مایع وجود دارد.

آرگون مایع توسط تانکر های برودتی عایق در محل مورد درخواست , به مشتری تحویل داده میشود که به طور معمول ، با تجهیزات vaporisation همراه است، تا بتواند مایع را تا چند روز نگهدارد.

نام محصول: آرگون مایع | Ar مایع | Argon مایع

نحوه تولید آرگون مایع

رایج ترین منبع آرگون از طریق استخراج از هوا است . در فرآیند استخراج از هوا ، آرگون مایع خام در یک ستون تقطیر از واحد جداسازی هوا شکل میگیرد

مشخصات کلی آرگون مایع 

آرگون مایع و یا بخارات سرد آن در اثر تماس با چشم باعث صدمه کلی به چشم و نابینائی می گردد. آرگون مایع در اثر تماس با پوست ایجاد سوختگی شدید می گردد . در اثر انجماد معتدل موجب کرختگی پوست ، ورق ورق شدن می گردد، در سوختگی های شدید پوست ممکن است به رنگ سفید و یا زرد مومی شکل در آید .تاول ، نکروز (مرگ پوست) ، و قانقاریا در اثر موارد شدید رخ می دهد .خوردن این ماده متداول نمی باشد.

آرگون مایع، بی مزه، بی بو، بی رنگ، غیرخورنده، غیرقابل اشتعال و بسیار سرد است. متعلق به خانواده گازهای نادر است که حدود 1% از جو زمین را شامل می شود. تک اتمی بوده و بسیار غیرفعال است به همین دلیل هیچ ترکیب شیمیایی شناخته شده ای از آن وجود ندارد.
اگرچه آرگون به صورت گاز مورد استفاده قرار می گیرد؛ معمولا به صورت مایع ذخیره و حمل و نقل می شود.
آرگون مایع، جزء مایعات برودتی است. مایعات برودتی، گازهای مایعی هستند که نقطه جوش زیر 90ᵒC- دارند. نقطه جوش آرگون مایع 186ᵒC- دارد.

مشخصات فنی آرگون مایع 

آرگون به وسیله دستگاه های جداسازی هوا از طریق مایع کردن هوای اتمسفری و جداسازی آرگون از طریق تقطیر تبریدی متناوب، تولید می شود به این ترتیب آرگون به صورت مایع برودتی حاصل می شود.

از آنجایی که آرگون بی اثر است جهت نگه داری آن نیاز به تجهیزات با جنس خاص نیست البته در مورد آرگون مایع مخازن نگهدارنده و لوله های مرتبط، باید مقاوم به درجه حرارت پائین باشد.

مخزن محتوی مایع برودتی در واقع شبیه به یک بطری خلاء می باشد که به نحوی طراحی شده است که گرمای محیط را از مایع برودتی دور میکند.

محیط اطراف محل ذخیره و نگه داری مایعات برودتی حتی در زمستان بسیار حائز اهمیت است، محافظت این حرارت محیطی از مایعات برودتی نیاز به تجهیزات ویژه جهت ذخیره و جابجایی دارد.

جابجایی و انبار

مخازن حاوی آرگون مایع باید در مکانی با تهویه مناسب ذخیره گردد. از ذخیره مخازن آرگون مایع در فضای بسته و یا در مکانی که از تغییرات آب و هوایی حافظت نشده، خودداری کنید.

مخازن حاوی مایعات برودتی با دستگاه های فشار جهت کنترل فشار داخلی تجهیز شده اند.
مایعات برودتی باید به صورت عمودی ذخیره، جابجا و حمل و نقل شود.
از شوک حرارتی و مکانیکی جلوگیری شود.
به هیچ وجه هیچ قسمت محافظت نشده از بدن نباید در تماس با لوله ها و یا تجهیزات حاوی مایعات برودتی قرار گیرد.

کاربرد آرگون مایع 

آرگون اغلب در حالت گازی به صورت گسترده در صنعت روشنایی برای پر کردن لامپ ها و همچنین با ترکیب با سایر گازهای نادر برای پر کردن لامپ ها و لوله های ویژه برای اثرات رنگی خاص مورد استفاده قرار می گیرد.
در صنعت جوشکاری، آرگون به عنوان یک محافظ از اکسایش فلزات در حین جوش کاری محافظت می کند.

بعنوان گاز محافظ درجوشکاری ، جوشکاری آرگون , در ساخت فلزات ، لیزر , پردازش آلومینیوم و تیتانیوم و سایر عناصر واکنشی ، میکرو پردازنده ها ، پر کردن شیشه های دو جداره ، حباب لامپها و دیگر فرآیندهای صنعتی .
در پزشکی در روش کرایو سرجری از آرگون مایع برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود .

درعمل جراحی شیوه ای به نام سیستم انعقاد از طریق آرگون استفاده میشود که از آرگون پلاسما در الکترو سرجری استفاده میکند . از پرتو آبی آرگون در جراحی برای جوش شریان ها ، نابود کردن تومور ، و برای اصلاح نواقص چشم استفاده می شود. در صنعت مواد غذایی : آرگون نگهدارنده به جای اکسیژن و هوای حاوی رطوبت در مواد بسته بندی به گسترش ماندگاری محتویات کمک میکند .

آرگون به طور گسترده در فرایند تولید نیم رساناها به عنوان گاز پالنده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات ایمنی آرگون مایع 

به دلیل اینکه آرگون، بی بو، بی رنگ، بی مزه و غیر محرک می باشد، هیچ علائم نگران کننده ای در مورد آن وجود ندارد. بشر هیچ حسی که بتواند آرگون را شناسایی کند ندارد. آرگون غیر سمی و فوق العاده بی اثر است.

آرگون می تواند به عنوان یک asphyxiant عمل کند یعنی با اکسیژن موجود در هوا جابجا شود. استنشاق آرگون در مقادیر بالا می تواند علائمی نظیر: سرگیجه، تهوع، استفراق، از دست دادن هوشیاری و مرگ شود. مرگ به علت گیجی و خطا در تصمیم گیری در نجات خود، رخ می دهد. در غلظت های پائین اکسیژن، بیهوشی و مرگ ممکن است در یک آن و بدون هشدار اولیه رخ می دهد.

هنگام فقدان اکسیژن کافی، مصدوم را در معرض هوای تازه قرار دهید. در صورت نیار تنفس مصنوعی اعمال شود و در صورت نیاز به پزشک مراجعه شود.

پرسنل و کارگران امداد و نجات نباید به مناطقی که غلظت اکسیژن زیر 5/19 % می باشد، وارد شوند. مگر اینکه با خود یک دستگاه تنفس داشته باشند.

آسیب بافتی شدید یا سوختگی های برودتی می تواند در نتیجه قرار گرفتن در معرض آرگون مایع یا بخارات سردآرگون ایجاد گردد.
چشم ها حساس ترین عضو از بدن در برابر آرگون مایع فوق العاده سرد و بخاراتش هستند از این رو هنگام جابجایی و یا استفاده از آرگون مایع از عینک محافظ استفاده شود.

برای حفاظت دست ها از دستکش های گشاد عایق حرارتی و یا چرم استفاده گردد.

جریان آب نباید در مسیر تخلیه آرگون قرار گیرد زیرا آب یخ خواهد زد و امکان شکستن مخزن وجود داد.

برای استفاده سیلندر آرگون حتما از تجهیزات تقلیل فشار استفاده شود و بعد از هر استفاده شیر حتما بسته شود و همچنین بعد از خالی شدن کپسول و مخازن نگهداری آرگون باید در مکانی خنک و همچنین دارای تهویه مناسب و بدور از هرگونه مواد قلیایی و اسید قرار گیرد. هنگاه استفاده از آرگون مایع حتما از پوشش کامل و عینک استاندارد استفاده نمایید. سیلندر ها حتما باید دارای کلاهک باشد و در محل خود ثابت گردد.

سیلندر گاز آرگون تحت فشار می باشد،باعث خفگی و یخزدگی شدید می شود،به هیچ وجه نباید سوراخ و در معرض آتش قرار گیرد. تماس با آرگون مایع باعث سوختگی شدید می گردد، آرگون غیرسرطان زاست، در صورت نشتی منطقه تا پراکنده شدن گاز خالی بماند.

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *