تامین اکسیژن

تامین اکسیژن

تامین اکسیژن در سپهر گاز کاویان. اکسیژن یک عنصر شیمیایی با نماد O و عدد اتمی 8 است. این عنصر در گروه 16 جدول تناوبی قرار دارد و یک نافلزی است. O2 فراوان ترین عنصر در پوسته زمین است و تقریباً 49 درصد از جرم آن را تشکیل می دهد. همچنین فراوان ترین عنصر در اتمسفر زمین است و حدود 21 درصد از حجم آن را تشکیل می دهد.

O2 یک گاز بی رنگ، بی بو و بی مزه است. این یک گاز واکنش پذیر است و با بسیاری از عناصر و ترکیبات دیگر واکنش می دهد. اکسیژن در بسیاری از فرآیندهای شیمیایی مهم نقش دارد، از جمله تنفس، احتراق و پوسیدگی.تامین اکسیژن در سپهر گاز کاویان.

این گاز برای زندگی حیاتی است. موجودات زنده برای تنفس به اکسیژن نیاز دارند و بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی در بدن انسان و سایر حیوانات به O2 وابسته هستند.

این گاز در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیز استفاده می شود. به عنوان مثال، برای تولید فلزات، شیشه و پلاستیک استفاده می شود. همچنین برای تصفیه آب و تولید سوخت استفاده می شود.

O2 به صورت مایع و جامد نیز وجود دارد. اکسیژن مایع در دمای منفی 183 درجه سانتیگراد (297- درجه فارنهایت) و O2 جامد در دمای منفی 218 درجه سانتیگراد (361- درجه فارنهایت) منجمد می شود.

این گاز یک عنصر مهم برای زندگی و صنعت است. این یک گاز واکنش پذیر است که در بسیاری از فرآیندهای شیمیایی مهم نقش دارد. اکسیژن همچنین برای زندگی حیاتی است و در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیز استفاده می شود.تامین اکسیژن در سپهر گاز کاویان.

منابع

این گاز فراوان ترین عنصر روی زمین است و حدود 49 درصد از جرم پوسته زمین را تشکیل می دهد. همچنین فراوان ترین عنصر در اتمسفر زمین است و حدود 21 درصد از حجم آن را تشکیل می دهد.

تامین اکسیژن-سپهر گاز کاویانمنابع طبیعی O2 عبارتند از

اتمسفر زمین: حدود 21 درصد از اتمسفر زمین از O2 تشکیل شده است. این اکسیژن توسط گیاهان و سایر موجودات زنده از طریق فتوسنتز تولید می شود.

آب: O2 حدود 89 درصد از مولکول آب را تشکیل می دهد.

سنگ های معدنی: برخی از سنگ های معدنی، مانند ماسه سنگ و رس، حاوی اکسیژن هستند.

حیوانات و گیاهان: بدن حیوانات و گیاهان حاوی این گاز است.

این گاز همچنین می تواند در آزمایشگاه از طریق واکنش های شیمیایی تولید شود. به عنوان مثال، می توان O2 را از هیدروژن و اکسیژن با استفاده از الکترولیز تولید کرد.تامین اکسیژن در سپهر گاز کاویان.

این گاز برای زندگی حیاتی است. موجودات زنده برای تنفس به اکسیژن نیاز دارند و بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی در بدن انسان و سایر حیوانات به این گاز وابسته هستند.

این گاز همچنین در بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می شود. به عنوان مثال، برای تولید فلزات، شیشه و پلاستیک استفاده می شود. همچنین برای تصفیه آب و تولید سوخت استفاده می شود.

در اینجا برخی از کاربردها آورده شده است:

تنفس: موجودات زنده برای تنفس به O2 نیاز دارند. این گاز در ریه ها از طریق خون به سلول های بدن منتقل می شود. در سلول ها، اکسیژن با دی اکسید کربن واکنش داده و انرژی تولید می کند.

احتراق: احتراق یک فرآیند شیمیایی است که در آن ماده ای با O2 واکنش داده و گرما و نور تولید می کند. به عنوان مثال، سوخت در موتور اتومبیل با اکسیژن واکنش داده و انرژی تولید می کند.

فتوسنتز: فتوسنتز فرآیندی است که در آن گیاهان از نور خورشید برای تولید این گاز و کربوهیدرات استفاده می کنند. کربوهیدرات ها منبع غذایی برای گیاهان و سایر موجودات زنده هستند.تامین اکسیژن در سپهر گاز کاویان.

تصفیه آب: برای تصفیه آب استفاده می شود. O2 با آلاینده های آب واکنش داده و آنها را از بین می برد.

تولید فلزات: برای تولید فلزات استفاده می شود. این گاز با سنگ معدن فلزات واکنش داده و فلزات خالص را تولید می کند.

تامین اکسیژن

شرکت سپهرگازکاویان آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد در زمینه تولید کننده و وارد کننده گازهای اکسیژن ، آرگون و… در جهت صنایع مختلف و تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاه های کوانتومتری و مخلوط گازی (گازهای کالیبراسیون) با کیفیت بالا و تمامی تجهیزات وابسته به صنایع مختلف فعال می باشد.

حجم سیلندر و کپسول های موجود برای شارژ گاز اکسیژن عبارتست از: 40لیتری، 50لیتری، 10لیتری، 5لیتری

گاز اکسیژن با خلوص 99درصد،99.99درصد،99.999درصد.

برای تهیه گاز O2 با سپهر گاز کاویان تماس بگیرید.

02146837950

02146835980

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *