خرید گاز کربنیک |  قیمت گاز کربن دی اکسید CO2

خرید گاز کربنیک

خرید گاز کربنیک : گاز دی ‌اکسید کربن یا گاز کربنیک با فرمول شیمیایی CO2، از ترکیب کربن با اکسیژن به دست می آید. به بیان دیگر می توان گفت که این گاز از منابع طبیعی از جمله آتشفشان ها، چشمه های آب گرم، ذخایر نفت، گاز طبیعی و … به دست می آید.

این گاز در غلظت های معمولی بی بو اما در غلظت های بالا بوی تند و اسیدی دارد. برخلاف اکسیژن که آتش را شعله ور می کند، دی اکسید کربن باعث خفگی آتش می شود. به همین خاطر است که در کپسول های آتش نشانی مورد استفاده قرار می گیرد.

دی اکسید کربن مهمترین گاز گلخانه ای در جو زمین است که غلظت آن در جو به سرعت افزایش یافته و منجر به گرم شدن کره زمین می شود. همچنین خوب است بدانید که حدود 0.03 درصد از حجم هوا را این گاز تشکیل می دهد.

سپهر گاز کاویان تولید کننده و تامین کننده گازهای خالص وترکیبی دارای گواهینامه ISO17025 و آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد ایران می باشد.جهت خرید گاز کربنیک تماس بگیرید.02146835980

پیشنهاد به مطالعه بیشتر: گاز دی اکسید کربن چیست؟

مشخصات گاز دی ‌اکسید کربن CO2

مایع
بی رنگ
غیر قابل اشتعال
دارای طعم خفیف
در غلظت های بالا خفه کننده (اختناق آور)
چگالی سنگین تر از هوا
بدون بو در غلظت های معمولی
دارای بوی تند و اسیدی در غلظت های بالا
تراکم بیشتر از هوا
نسبتا ارزان قیمت

خرید گاز کربنیک - سپهر گاز کاویان

منابع گاز دی ‌اکسید کربن CO2

منابع طبیعی: گاز کربنیک به طور طبیعی در اتمسفر، آب‌های زیرزمینی و چشمه‌های آب گرم یافت می‌شود.

منابع انسانی: گاز کربنیک در اثر سوختن مواد آلی مانند زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی، تنفس انسان و حیوان و تخمیر مواد غذایی تولید می‌شود.

CO2از منابع مختلفی بازیافت می گردد، به عنوان یک محصول فرعی گازی از فرآیندهای تخمیر، کوره آهک و چشمه های طبیعی دی اکسید کربن و همچنین از ساطع شدن گاز از عملیات شیمیایی به دست می آید. اخیرا CO2از نیروگاه ها به عنوان محصول فرعی گازی گرفته می شود.

خرید گاز کربنیک

کاربردهای گاز دی ‌اکسید کربن CO2

دی اکسید کربن به طور گسترده به عنوان یک عامل خنثی برای کنترل PH استفاده می شود. برای مثال در تصفیه آب، پخت سیمان و در بسیاری از کاربردهای مهم تجاری دیگر کاربرد دارد.

این گاز روی سیستم اعصاب تاثیرگذار است. از این رو در پزشکی از مخلوط دی اکسید کربن با گاز اکسیژن برای احیای قربانیانی که دچار خفگی شده اند، استفاده می شود. همچنین در درمان برخی از عفونت های پوستی نیز به کار گرفته می شود.
حجم قابل توجهی از گاز CO2 در دنیا برای نوشیدنی های گازدار استفاده میشود.

دی اکسید کربن برای بهبود شرایط جوی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال در گلخانه ها باعث افزایش سرعت رشد گیاهان در گلخانه ها می شود. همچنین در ترکیب با نیتروژن باعث افزایش کیفیت محصولات در بسته بندی مواد غذایی خواهد شد.

مخلوط دی اکسید کربن، هلیوم و نیتروژن به عنوان حد واسط فعال در لیزرهای CO2 کاربرد دارد.
این گاز به عنوان یک عامل خنثی در ترکیب با آرگون برای عملیات های مختلف جوشکاری فولاد نرم مورد استفاده قرار می گیرد.

دی اکسید کربن مایع به طور فزاینده ای به عنوان یک سرد کننده مناسب در سیستم های سردخانه مکانیکی استفاده می شود. در صنایع غذایی نیز از دی اکسید کربن مایع و جامد به عنوان سرماساز استفاده می شود. به عنوان مثال، برای حمل و نقل مواد غذایی منجمد، بستنی و … از یخ خشک استفاده می شود.

خرید گاز کربنیک

از گاز دی ‌اکسید کربن CO2 در موارد زیر استفاده می شود:

برای رسوب بخارات شیمیایی سیلیکون دی اکسید
برای فوم آتش نشانی
در کلمن آنالیز نیتروژن
در مخلوط های گازی جهت نظارت بر آلاینده های منتشر شده از خودرو و محیط زیست
برای خاموش کردن آتش
اغلب در ترکیب با اتیلن اکساید با هدف استرلیزه کردن
برای آنالیز خون و آب زدایی از پنی سیلین
جهت تولید رنگ و رزین ها
تولید نوشابه های گازدار
در ترکیب با گاز آرگون برای جوشکاری به روش ایجاد قوس الکتریکی
کنترل دمای راکتورها در صنایع شیمیایی
در ترکیب با اکسیژن یا هوا برای بهبود عملکرد تنفس عمیق در پزشکی

خرید گاز کربنیک

کاهش انتشار گاز کربنیک

برای کاهش انتشار گاز کربنیک می‌توان از اقداماتی مانند استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، افزایش راندمان انرژی، توسعه حمل و نقل عمومی و کاشت درختان استفاده کرد.

دسته بندی خطرات گاز کربنیک

اگرچه این گاز اشتعال زا نیست و اغلب برای خاموش کردن آتش از آن استفاده می شود؛ با این حال استفاده بی رویه از آن خطراتی نیز به دنبال دارد. به طور کلی خطرات گاز دی اکسید کربن را می توان در قالب چند نکته کوچک اما پر اهمیت دسته بندی کرد:

قیمت گاز دی اکسید کربن خوراکی

شرکت سپهر گاز کاویان مفتخر است انواع گازهای خالص آزمایشگاهی و صنعتی، از جمله گاز دی اکسید کربن برای مصارف آزمایشگاهی، خوراکی و صنعتی را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت به مشتریان خود ارائه نماید. محاسبه قیمت گاز بر اساس حجم و نحوه دریافت آن انجام می شود. خرید گاز کربنیک به دو صورت امکان پذیر است:
شارژ کپسول دی اکسید کربن
خرید گاز کربنیک همراه با کپسول و سیلندر جدید

خرید گاز کربنیک

خرید گاز کربنیک

در زمان خرید گاز کربنیک حتما از سلامت سیلندر اطمینان یابید. این مجموعه در کنار ارائه کپسول های گاز و تجهیزات مورد نیاز برای به کار گیری آن ها، تست سلامت سیلندرها را نیز در لیست خدمات خود جای داده است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید گاز کربنیک، استعلام قیمت این گاز و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *